| marianbosu1111122222 a întrebat:

Sall TPU
ajutati-ma si pe mine cu ceva va rog foarte foarte mult
in august trebuie sa plec la mare in Bulgaria
si vreau sa stiu cat de cat limba engleza ca sa pot sa vorbesc cu bulgarii
vreau sa invat limba engleza dar gratis
funda+vot

2 răspunsuri:
| Constantin112 a răspuns:

Pai nu este asa usor sa inveti in cateva saptamani ..doar daca stai doar de asa ceva si nu poti invata multa engleza ...in general trebuie sa stii cuvintele de baza : buna,salut,la revedere,buna seara, buna dimineata, ce faci, cum te cheama, cati ani ai si ...nu stiu etc ..depinde daca vrei sa iti dau cateva cuvinte in engleza da add la costy_constantynnn96 sa iti scriu pe mess cateva care cred ca o sa iti trebuiasca.

| PufuleteDulce a răspuns:

Exista niste carti.Eu iti recomand cartea "Engleza fara profesor" de la editura Teora Te poti interesa la o librarie cat costa eu imi amintesc ca dadusem in jur de 20 de lei pe ea.Multa bafta!