| BițăNF a întrebat:

Salut. Acum cativa ani, calatoream cu avionul, iar o domnisoara de langa mine avea o carte despre cei mai mari filozofi ai lumii, fiecare capitol era despre un filozof anume, iar la finalul capitolului, era o provocare.
Stie cineva cum se numeste cartea? O caut de ceva vreme si n-am gasit-o nicaieri.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In locul tău, cand vad o carte interesanta, ma uit la titlul cartii. Cam greu de gasit cartea, numai dupa indiciile date de tine.
Dar poate va fi cineva de pe aici care te va lamuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Anaarecarti a răspuns:

Buna! Cartea se numeste "50 de clasici" si este scrisa de Tom Butler-Bowdon.