| unromantraditional a întrebat:

As vrea sa-mi sugerati niste carti. Cateva dintre cartile care mi-au placut foarte mult ar fi "Baiatul cu pijamale in dungi", "12 ani de sclavie", "Pelerinul rus", "Langa Valeriu Gafencu", " Coliba unchiului Tom". Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Jurnalul Annei Frank"
"Hotul de carti"-Markus Zusak
"Aventurile lui Tom Sawyer" si "Aventurile lui Huckleberry Finn" -Mark Twain

| AndreeaDeiia a răspuns:

Contele de Monte Cristo, Crima si pedeapsa, La rascruce de vanturi, Numele trandafirului, Rosu si negru, Faust, Dracula.
Nu imi mai aduc aminte alte titluri happy