| Johanna7 a întrebat:

Care e cea mai buna carte (sau una dintre cele mai bune) pe care ai citit-o? Recomanda-mi-o! tongue

16 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Arcul de Triumf E.M.Remarque

| lexybelle a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

| Wehrmacht a răspuns:

Guerilla Warfare.

| Adriana_Radu_1976 a răspuns:

Buna cea mai buna carte pe care o cites de eri este : Intamplari cu Pacala. Sper ca iti sunt de ajuror.

| xNuiiDeTiinex a răspuns:

Mie mi-a placut Mara de Ioan Slavici.

| Mihaellina a răspuns:

Recent am citit :"Tema pentru acasa " de Nicolae Dabija. Este o carte foarte puternica, mi-a placut mult happy sunt sigura daca ai s-o citesti, n-ai sa regreti )

| girl16 a răspuns:

Trilogia Emblema Leului scrisa de Francine Rivers. https://www.facebook.com/pages/Trilogia-Emblema-Leului/200659116643339

| Irina07 a răspuns:

Depinde ce iti place sa citesti, pe mine de exemplu m-au fascinat astea : 1)Padurea Norvegiana de Haruki Murakami
2)Uitati ca ati avut o fiica de Sandra Gregory
3)Cinzeci de umbre ale lui Grey
4)Fluturi de Irina Binder
5)Memoriile unei gheise

| thalyslly a răspuns:

Un veac de singuratate.g.g.marquez

| Criiss16 a răspuns:

Cartea mea preferata, pe care as putea sa o citesc de o mie de ori si nu m-as satura :

Once minutos - Paulo Coelho.

Din pacate nu stiu daca este si in limba romana.

| Aberdeen a răspuns:

"Vraciul-Profesorul Wilczur" de Tdeusz Dolega Mostowicz.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cartea mea preferata este "Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell. Dar a ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea mea preferata este Recreaţia Mare de Mircea Sântimbreanu.

| bogdan72 a răspuns:

Orbitor. Aripa stanga (Mircea Cartarescu) sau Nostalgia, de acelasi autor.

| bogdan72 a răspuns:

Saaau Noaptea de Sanziene, de Mircea Eliade.

| Johanna7 explică (pentru Euletitia):

Buna! Intr-adevar, "Pe aripile vantului" e o carte foarte frumoasa. Mie imi plac foarte mult numeroase carti. Nu-ti pot spune doar despre una, dar iti pot da cateva nume ale cartilor pe care le-am citit cu sufletul la gura: "Rubinul cu 7 stele"- Bram Stoker, "Umbra"- John Saul, "Jurnalul unui mag"-Paulo Coelho, "Prietenul nevazut"- Cecelia Ahern, "Copiii libertatii"- Marc Levy si multe altele. Chiar nu pot alege. Fiecare a fost speciala in felul ei. happy