| 333333333 a întrebat:

TPU!

Ce carte din cate ati citit v-a placut cel mai mult? Imi puteti recomanda ceva?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FlorinMike a răspuns:

Robinson Crusoe, carte film si desen animat au fost toate prea geniale

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a si pe Aripile vantului.
Si poate ti-as putea recomanda daca ai si spune ceva despre tine gen varsta, preferinte etc. laughing

| 333333333 explică (pentru Adry05):

Buna, multumesc pentru raspuns. Daraga Adry am 10 ani dar prefer genul politist, desi mama spune ca sunt periculoase pentru intelect.

| 333333333 explică (pentru Adry05):

Si sug acadele dulci, tu ai supt cand erai mica.

| anamariarot a răspuns:

„Dama cu camelii" de Alexandre Dumas.

| 333333333 explică (pentru anamariarot):

Am citit Dama cu Camelii, de mult, am imprumutat cartea de la biblioteca. Si recent am recitit in varianata on line. Ce sa mai vorbim...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Ai plans? Recunoaste ca ai plans!

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am plâns. E vreo problemă în asta?

| 333333333 explică (pentru anonim_4396):

Dama cu camelii, este o carte foarte buna scrisa incredibil de Dumas fiul. Poveste reala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Din moment ce ai devenit defensiva se pare ca e...

| anonim_4396 a răspuns (pentru 333333333):

Si Dallas la fel!

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine. Să mă duc puțin la Obregia?

| 333333333 explică (pentru anamariarot):

Nu draguta, romanul doamna Bovary, ai citit. Este tot o capodopera. Ca sa te scot din starea nasoala, vreau sa-ti fac cadou o carte, spune ce gen preferi. Ti-ar place un roman politist, draguto.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

E ok, sunt permisiv, poti sa nu te duci.

| anamariarot a răspuns (pentru 333333333):

Nu mă dau în vânt după romanele polițiste.

| 333333333 explică (pentru anamariarot):

Atunci ce gen preferi.

Răspuns utilizator avertizat
| mazaroi a răspuns:

Razboiul care mi-a salvat viata! Ti-o recomand sa o citesti este cea mai interesanta carte citita de mine!

| 333333333 explică (pentru mazaroi):

Multumesc pentru raspuns, acceseaza te rog blogul si lasa un comment pozitiv https://afgrtgtrfhfrhbgfhgfhgg.wordpress.com/. Primul titlu - Hrana Mintii

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Eu iti recomand,, Dincolo de tacere" de Kristin Hannah.
Descrierea nu e asa de tare dar cartea e super.

| 333333333 explică (pentru TheWolfOficial1):

Buna, am un blog despre carti si tehnica. Esti foarte istet, poti sa accesezi blogul, si sa lasi un comment https://afgrtgtrfhfrhbgfhgfhgg.wordpress.com/. Primul titlu - Hrana Mintii

| Magda211102 a răspuns:

Eu merg pe EON. Ochiul dragonului se intoarce si de ce nu? politiste:Agatha Christie portie dubla.https://fanfantasysite.wordpress.com/......r-ackroyd/

| 333333333 explică (pentru Magda211102):

Multumesc, Magda pentru raspuns. Descifrez Ojog Brasovean, dar am terminat un roman politist inspirat dintr-un caz real. Sa traiesti si sa fii fericita

| Magda211102 a răspuns (pentru 333333333):

Nu ai pentru ce