| Sachiroo a întrebat:

Salut! De curând mi-am luat un carnețel din tren, știți voi, de la omul ăla care lasă mai multe produse pe scaunele din vagon ca să le vândă. E unul de tip pentru română, liniat.
Vreau să vă mai spun că sunt pasionat de istorie, înainte de a vă pune întrebarea.
Ce îmi recomandați să scriu în el? Cărțile citite? Citate impresionante? Personalități? Evenimente istorice importante?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Poți scrie ce dorești tu, nu ai nevoie de părea noastră, a străinilor de pe TPU.
Poți scrie absolut tot ce te a impresionat, ți a plăcut.
Iar dacă nu îți vine acum o idee, relaxează-te, asculta muzica și gândește-te cum ai vrea sa îl organizezi.
Spor!

| Sachiroo explică (pentru Alexia999997777777777777):

Bun sfat! Am idei, scrise mai sus, dar nu mă puteam hotorî. Mă gândeam că s-ar putea să îmi dea cineva o ideea mai bună decât cele pe care le am eu.

| Sachiroo explică (pentru Alexia999997777777777777):

O să rămân la a ideea de a scrie cărțile pe care le-am citit.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Sachiroo):

Asta suna interesant, este de apreciat ca ești atât de pasionat de istorie, a da și poți scrie și în notițele telefonului, ajuta la fel de mult.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stii ce sa scrii in el inseamna ca nu ai nimic de scris in el

| Sachiroo explică (pentru suntserios):

Înseamnă că am mai multe variante, scrise mai sus, și nu știu pe cale să o aleg. Îmi plac toate!

| sierra1 a răspuns:

Tu mai scrii pe hârtie amintiri sau alea-alea? Scuze, câti ani ai peste 50 sau 60 sau mai mult?

| Sachiroo explică (pentru sierra1):

E o idee buna. Sufletul nu îmbătrânește niciodată! Nu văd de ce ai avea o problemă cu cei care încă se simt copii și la vârste înaintate. Am pus această întrebare ca să primesc o idee bună, nu ca să primesc reproșuri sau să fiu luat la întrebări.

| sierra1 a răspuns (pentru Sachiroo):

" Sachiroo : Am pus această întrebare ca să primesc o idee bună"

- ideea era (și se pare că nu ai ințeles) să scrii pe altceva decât pe o coajă primită in tren de la cine ai primit-o

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niste intrebari stupide, mai ai? Scrie retetele lui Liviu Dragnea, bucataria de acasa azi vom face dragi prieteni pilaf cu pui.

| Sachiroo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu știu de ce ai comentat la întrebarea asta. Am cerut și părerea voastră. Dacă ne-ai întreba:"Ce să îmi fac de mâncare azi?", eu nu m-aș supăra.

Bula
| Bula a răspuns:

Scrie in el adrese, telefoane, nume si parole de acces, etc., sa nu le uiti!
Ascunde bine carnetul, intr-un loc sigur, unde nu-l gasesc altii, sau daca-l gasesc, nu-l pot asocia cu tine!

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca esti inca elev, poti ruga colegii sa iti scrie cateva cuvinte pentru tine si sa se semneze. Poate nu mai este la moda, dar iti vei aminti peste ani si ani
Eu inca mai am albumul de amintiri din clasa a VIII, cat si cel de la terminarea liceului.Imi trezesc amitiri frumoase ori de cate ori dau de el.Si au trecut peste 30 de ani dela terminarea liceului!

| Sachiroo explică (pentru Fatamuntilor):

Mulțumesc pentru idee! Eu cu colegii mei(majoritatea) nu mă prea înțeleg, dar pot face ceva asemănător cu semnături pe tricou, la sfârșit de a-12-a,cum am făcut într-a 8.

| gabicoo a răspuns:

Citate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citate personale. Ar fi o idee buna. happy

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" QueenOfSwords : Citate personale"

genial!

| Sachiroo explică (pentru anonim_4396):

Să știi. Doar că nu prea am, și ar cam înseamna să las carnetul aproape gol. Chiar și asa, e o idee bună, deoarece cu citate de pe net, l-aș umple în maxim o săptămână. Până la sfârșit de a-12-a,poate mai creez citate persoanele ca să le scriu. Mersi pentru idee!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sachiroo):

Cu drag. happy

| EliLeli a răspuns:

Numere de telefon ale baietilor cu care iesi si ceva picanterii in legatura cu ei gen: o are mare, pupa bine, ia cadouri scumpe etc.

| Sachiroo explică (pentru EliLeli):

Din păcate nu prea am prieteni. Trăiesc într-un oraș mai rebel, ca să zic așa, și multe dintre grupuri sunt formate de persoane cu vicii, gen fumători. Nu vreau să fac parte din grupurile astea! Nu am nimic bun de învățat de la ele. Apreciez ideea ta, doar că nu îs genul să folosesc cuvinte dintr-astea, dar mersi oricum.

| EliLeli a răspuns (pentru Sachiroo):

Raspunsul meu era la misto.