| Annd a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai importante evenimente istorice pe care ar trebui sa le stim pentru BAC? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Rox08 a răspuns:

Hey! Referitor la BAC-ul la istorie!
Teoretic ar trebui sa stii toate capitolele studiate in clasa a 12 a!
Am dat si eu Bacul anul trecut si am invatat dupa o carte de sinteze, capitolele din clasa a 12a.
razboaiele daco-romane, revolutia de la 1821, marea Unire, instaurarea regimului comunism.Stalinismul,Romania in perioada comunista, revolutia de la 1989, Postdecembrismul si cred ca astea sunt cele mai importante, desii in istorie ar trebui sa ai mai multe cunostinte pentru ca toate evenimentele se leaga intre ele!
Sport la treaba! bafta la BAC!

| Annd explică (pentru Rox08):

Multumesc frumos big grin