| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,imi puteti spune niste carti pentru manipularea oamenilor?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice carte, film, poza, muzica etc. manipuleaza intr-un fel oamenii.
Cumulate laolalta, toate contribuie la formarea personalitatii si culturii individului.

| danbnz a răspuns:

Biblia

| Dandinelle a răspuns:

In primul rand...hahahah - pentru ca sunt oameni care se prind ca incerci sa-i manipulezi.
in al doilea rand ...cauta carti despre programarea neurolingvistica
NLP Este un mod de a comunica in care intr-un fel indirect influentezi oamenii. Skilul asta te ajuta si pe viitor in afaceri, job, viata de zi cu zi.

| Couragebv a răspuns:

Arte seductiei
Cele 48 de legi ale puterii
Iti dau si altele daca mai vrei.