| valicernat56 a întrebat:

La bac la eseul despre tema si viziunea despre lume, la cerinta cu ilustrarea a 4 componente de structura (actiune, conflict, relatii temporale si spatiale etc.) se poate omite actiunea? deoarece actiunea imi ia 2-3 pagini din 5-6 si sunt de parere ca as putea integra alte trasaturi in locul ei. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Gabipn2017 a răspuns:

Este indicat sa scrii măcar cateva rânduri despre acțiune, asta chiar după introducere, apoi atingi celelalte elemente...Nu trebuie sa te "lungesti " mai mult de atât cu acțiunea, si nu o la socoteală când numeri elementele de structura si compozitie.Las o sa fie un plus, sa dea bine in eseu happy

2 răspunsuri:
| eDyGaMe a răspuns:

Normal actiunea o structurezi pe momentele subiectului, expozitiune, intriga, etc, alea sunt trecute pe barem

| valicernat56 explică (pentru Gabipn2017):

Multumesc frumos!