| petrisorstefan12 a întrebat:

Salut recomandatimi nu conteaza genul dar sa fie ceva serios fara carti de genul "jurnalul unui pusti" si altele.

Răspuns Câştigător
| NelutuNel a răspuns:

Pai eu am citit pana acum :
1. Mireasa Printului de William Goldman
2.Roata Timpului(7 volume)de Robert Jordan.
Sincer sa fiu...m-au impresionat nespus cartile.Merita citite.
O alta carte pe care încă n-am citit-o, dar vreau s-o citesc este Stăpânul Inelelor de J.R.R.Tolkien,o alta capodopera.
Ti-le recomand pe toate.

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Cartea de gramatica.

| wolder a răspuns:

Iti recomand aceste carti care chiar merita citite si orice om in viata lui trebuie sa citeasca aceste carti, iti las lista mai jos. sunt carti bune scrise de scriitori geniali

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

cartea care ai zis-o tu este pentru copii, nu vad cum un adolescent ar putea sa citeasca carti de genul acela

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Buna. Iti recomand carti dupa filme. Eu mi-am cumparat cartile: The Secret Circle*4 volume* Si The Vampires Diaries. Nu sunt foarte scumpe. Cred ca sunt mai scumpe alea de la The Vampires Diaries.
Daca nu-ti plac genurile de filme cu vampiri, varcolaci, vrajitori, etc poti cauta pe eMAG alte carti dupa filme/serialele tale preferate, Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

A zis CEVA SERIOS. Dacă TVD ți se par cărți serioase cu siguranță nu ai auzit de Șoimul Maltez, Mizerabilii, Crimă și pedeapsă, Gestapo, Shogun...ș.a.m.d.
Vai de generația noastră!

| LoveStoryLoveYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tie nu-ti plac, nu inseamna ca trebuie sa comentezi. Eu i-am raspuns cum am crezut eu ca e mai bine. Mai bine ar fi sa-ti vezi te tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

Nu îmi plac deoarece este o bătaie de joc la adresa literaturii.

| LoveStoryLoveYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa-mi jignesc gusturile sau sa jugnesc gusturile altora. Eu mi-am eprimat opinia. Fiecare cu gusturile lui.

| Catrinutza29 a răspuns:

Pai... Citeste si tu ''Colt Alb'' de Jack London.