| Alexiss22 a întrebat:

As vrea si eu niste sugestii de carti, dar sa nu fie de alea de pe vremea strabunilor. Ceva nou, cu multa actiune, mister, putina fictiune (beletristica). Daca stiti cateva, va rog sa imi spuneti!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darkly dreaming Dexter-Jeff Lindsay
http://www.tpu.ro/......ea-care-a/
Am citit foarte putin deoarece nu am avut timp insa cand o sa am o sa o citesc dintr-o suflare!

| Teardrop a răspuns:

Auzi, de pe vremea străbunilorlaughing
Le zice clasice, da' şi cărţi de pe vremea străbunilor sună interesantlaughing

Mă rog.

Deci, încearcă seria Cronicile Wardstone - Joseph Delaney, despre un băiat care merge ucenic la un vraci.
Personajele sunt conturate extrem de bine şi n-au cum să nu-ţi placă. Aţiunea este interesantă şi decurge lin.

Vrăjitor şi Vrăjitoare - povestea este extrem de interesantă. Despre un guvern totalital, care-şi spune Noul Ordin, ce intezice muzica, filmele, cărţile, în general arta.
Guvernul ăsta permite uciderea celor care nu sunt de acord cu el.
Câţiva copii formează o alianţă numită "Rezistenţă"

| persseuss a răspuns:

The da vinci code-dan brown
recomand.am citit o acum 3ani
super