| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am sustinut proba de Bacalaureat la Limba si literatura romana. Eu am avut proba de ba pentru profilul real. La subiectul III am avut de scris viziunea despre lume intr-un roman interbelic studiat de noi. Nu stiu ce am facut ca in loc sa citesc interbelic, am citit postbelic si asa in loc sa scriu Ion la subiectul III am scris Morometii. Intrebarea mea este, oare puncteaza ceva? Macar numarul de cuvinte, ortografie, etc. Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform baremului de corectare nu se puncteaza redactarea daca n-ai scris subiectul cerut. Morometii este roman postbelic.

| AFR81 a răspuns:

Nu, imi pare rau, nu se puncteaza absolut nimic. Au mai fost foarte multi elevi, de-a lungul anilor, in situatia ta. Au primit 0 puncte pentru subiectul 3. Asa este corect.

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Nu se punctează deloc. Și eu am făcut o greșeală de genul ăsta la simulare, adică am scris romanul greșit și nu mi-a punctat absolut deloc subiectul 3...