| AlexFTW3 a întrebat:

Azi am sustinut proba de bacalaureat la romana si la subiectul 3 in loc de nuvela din cauza stresului am scris roman psihologic..se ia in considerare ceea ce am scris bine sau se taie tot?

Răspuns Câştigător
| Random123456 a răspuns:

Aa, pai asa spune. ei, nu o sa iti taie tot, poate o sa iti depuncteze putin, depinde si de corector, nu iti face asa mari problemewinking Dar nu iti va anula tot subiectul, cu siguranta

10 răspunsuri:
| Random123456 a răspuns:

Nu se ia. Iti cerea nuvela, nuvela trebuia sa scrii. Sau Ion, ca presupun ca ai fost pe profil real. Daca ai scris altceva decat in cerinta nu iti puncteaza nimic. Imi pare rau.

| AlexFTW3 explică (pentru Random123456):

Am scris din nuvela moara cu noroc dar din prostie in loc de nuvela am scris romanul moara cu noroc..am facut despre personajul ghita

| AlexFTW3 explică (pentru Random123456):

Dupa caracterizarea de acasa din carte as putea spune ca e foarte buna...singura problema e la ca la inceputul esului am spus ca e roman si la final la fel... daca as reusi sa iau macar vreo 10-20 puncte ar fi perfect.

| Random123456 a răspuns (pentru AlexFTW3):

Probabil isi va da si corectorul seama de emotii, adica cred ca si el e constient si nu te va taxa foarte mult pe asta, 14 puncte sigur le primesti pentru continut si etc, stai fara grijawinking
Succes si la urmatoarele probe!

| Adry05 a răspuns (pentru Random123456):

Degeaba isi da corectorul seama daca nu se prevede acest lucru in barem. Nu se risca sa fie luat la raspundere pentru un copil necunoscut iar daca celalat profesor nu puncteaza, va fi diferenta mare si se va examina situatia iar profesorul care puncteaza va fi tras la raspundere.

| Random123456 a răspuns (pentru Adry05):

Nu risca, intr-adevar, dar in barem nu spune nicaieri ca ii va taia tot daca a scris "roman" in loc de "nuvela" iar continutul in rest a fost bun happy Altele sunt cerintele din barem

| Random123456 a răspuns (pentru AlexFTW3):

Aa, pai asa spune. ei, nu o sa iti taie tot, poate o sa iti depuncteze putin, depinde si de corector, nu iti face asa mari problemewinking Dar nu iti va anula tot subiectul, cu siguranta

| EugenEB a răspuns:

Daca iti cerea nuvela, trebuia sa dezvolti o nuvela.
Nu vreau sa stiu negativist dar se taie tot.

| AlexFTW3 explică (pentru EugenEB):

E dezvoltata o nuvela doar ca a fost o greseala la scriere.

| Valy9999 a răspuns:

Din pacate se taie.

| AlexFTW3 explică:

Am scris din nuvela moara cu noroc dar din prostie in loc de nuvela am scris romanul moara cu noroc