| dudy2204 a întrebat:

..Ce carti de dezvoltare personala ati citit si considerati ca v-au fost de mare folos?

Răspuns Câştigător
| unNik a răspuns:

Larry Winget - Oamenii sunt idioti iar eu pot demonstra asta
Brene Brown - Power of Vulnerability
Susan Jeffers - Feel the fear and do it anyway
Si daca vrei ceva mai boem:Joseph Conrad - Heart of Darkness

14 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Una dintre ele : Calea Samuraiului.
"Viaţa nu durează decât o clipă. Trebuie să o trăieşti făcând ceea ce îţi place. În această lume trecătoare ca un vis, să trăieşti în mizerie făcând ceea ce îţi displace e curată nebunie."
Yukio Mishima

| Okami23 a răspuns (pentru Arthur):

Asa se numeste cartea? pe google scria calea samuraiului astazi, cum e corect?

| Arthur a răspuns (pentru Okami23):

Vezi că astăzi e lângă titlu, titlul este scris cu majuscule.

| IMC90 a răspuns:

Robert Kiyosaki – tată bogat tată sărac

| ClarissaMrc a răspuns (pentru IMC90):

Cartea aceea are legatura cu o retea numita Lyonesswinking

| IMC90 a răspuns (pentru ClarissaMrc):

A, nu. Nu pot sa suport sistemele piramidale gen Lyoness sau Amway
Poate o fi prezentata si pe acolo, dar aia (Lyones, Amway, etc) te spala pe creier si se folosesc de tine sa-i speli si pe altii ca sa le fie lor bine. N-are treaba cu ce voia de fapt sa transmita Robert Kiyosaki

| dudy2204 explică (pentru ClarissaMrc):

Te referi la Tata bogat, tata sarac?

| ClarissaMrc a răspuns (pentru dudy2204):

Dap. Tata a intrat acum cateva luni si parca e un alt om sincer. Il vad cateva ore pe zi ca in rest e la prezentari si despre altceva nu mai poti vorbi cu el. Si i'a recomandat mamei sa citeasca tata sarac tata bogat ca cica acolo zici tot pe intelesul oricui. in orice caz indiferent de orice piramada chiar si avon de exemplu sa nu te bagi ca nu mai iesi curat de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labirintul codependentei

http://www.kerigma.ro/carti.php?detalii=20095

| Marct a răspuns:

Cartile lui Kiyosaki, Og Mandino, Eckhart Tolle. Vezi aici o lista intreaga
http://florinrosoga.ro/blog/biblioteca-virtuala-carti-online-gratis/

Iti recomand si cartile lui Florin, le poti comanda de pe site.

| dudy2204 explică:

Multumesc tuturor!

| Anonima5550121 a răspuns:

Daca tu in toata viata ta vei citi macar aceste carti, vei muri impacat :
-Secret
-Pianul de pe plaja
-Echipat pentru succes
-De ce vrem sa fim bogati
-Cum sa te porti cu personalitatile dificile
-Inteligenta erotica
-Cand Dumnezeu e de neinteles

Toate aceste carti, puse la un loc, cuprind tot ceea ce trebuie sa stii ca om normal, daca vrei sa fi mai mult, cauta carti si citeste reviste psihologice.

| Sarbu_Vas_1997 a răspuns:

Larry winget normal cea mai buna alegere

| Dani_Ungureanu_1997 a răspuns:

Am citit acum ceva vreme o carte foarte frumoasa...si cred ca te va ajuta foarte mult...manual pentru viata se numeste si este scrisa de Joe Vitale. Sper ca ti-am fost de folos