Întrebare recomandată | Khero a întrebat:

Ce carti imi recomandati cu privire la limbajul corpului sau "microgesturi"( miscarile involuntare pe care le executam la anumite sentimente, de ex furie fericire teama etc. sau atunci cand mintim)?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=_SHCDiYQfHg uita-te la clipul asta. Recomanda baiatul mai multe carti pe tema asta si le face si o scurta recenzie, astfel incat sa poti alege

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Limbajul trupului de Taher Sonu, sunt două cărți pe care le-am citit și ajută mult.

| Anonim444 a răspuns:

Este interesanta intrebarea ta.Prin limbaj poti controla multe situatii, printr-o vorbire fluenta cat si printr-un limbaj al trupului folosit bine la timp.De altfel, iti poti da seama folosind limbajul trupului, ce ar crede sau cum se simte persoana de langa tine.Atunci cand sta cu mainile in san, inseamna ca nu este foarte interesata de subiect.Cat si privirea conteaza mult.....totul.Daca privesti catre buze, inseamna ca esti interesat, daca privesti intre ochi, ii atragi atentia. Daca minti si o fixezi in ochi, ai sanse mai mari sa te creada.