| anonim_4396 a întrebat:

Ceva carti nonfiction bune?
Ceva care sa dezbata un subiect anume, biologie, tehnologie, fizica sau filozofie(ceva mai entry level in cunostinte) sau orice altceva vreau sa incerc ceva care nu e fictiune, sa imi dezvolt ceva cunostinte si nu am nici o idee.
Recomandari?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ti-ar placea Pelinul negru sau Groapa, astea pun in lumina destul de bine problematicile.
Sau ai putea incepe romane politiste. Am niste sugestii: 320 de pisici negre si Enigma din arhiva, ambele sunt misto.

| gabicoo a răspuns:

Cartea de științe de la clasa a III-a!
hee hee

| Alverto a răspuns:

Salut
Tată bogat, tată sărac
De neclintit de Tonny Robbins
Cel mai bogat om din Babilon. Secretele eterne ale succesului" de George S. Clason

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sapiens și Homo deus. Sapiens, este o scurtă istorie a lumii, iar cealaltă carte "prezintă" o viziune despre viitor.

Cele mai bune cărți pe care ți le pot recomanda.