| stangaionut a întrebat:

sunt clasa a 11-a si am de facut pentru. ora de romana un studiu de caz pentru Latinitate si dacism.Ne-a dat profesoara sursele de unde sa citim si toata informatiile, dar problema este ca nu stiu cum se redacteaza un asemenea studiu, adica nu stiu ce sa fac, citesc acele surse, informatii, dar nu stiu ce trebuie sa fac, sa le scriu, sa le povestesc...Ma puteti ajuta? multumesc

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Conform datelor culese de mine pot spune/concluzionez/
Faci o paralela intre sursele date de profa. Poti spune ca din punctul de vedere al x-ulescu...bla bla bla.

| stangaionut explică (pentru GdX):

La asta m-am gandit si eu si cred ca voi face asta... daca o fi bine, daca nu, nu