| Ceiriog a întrebat:

Am de facut un proiect la fizica, destul de greu. Tema proiectului este mintea umana. Eu mi-am ales-o deoarece vreau sa fac ceva mai special tongue. Am nevoie de mult mai multe informatii despre constient, subconstient si inconstient, pentru ca sursele online pe care le-am gasit nu imi sunt de ajuns. Daca are cineva experienta, as fi foarte recunoscator. Poate stiti dvs. anumite surse pe care sa le verific sau imi puteti da dumneavoastra informatiile necesare. Nu vreau sa dau doar cateva detalii care sa defineasca fiecare concept, deoarece vreau ca proiectul sa fie mai amplu. Oricum trebuie sa scriu minim 3 pagini, foi A4.
Multumesc anticipat happy
Dau funda bine inteles.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Am facut in urma cu ceva vreme o lucrare asemanatoare. Iti recomand urmatoarele doua documentare. Le poti gasi pe net si sunt o sursa foarte buna de informatii.

Power of Human Mind
The Human Mind - BBC (are 3 parti).

| Ceiriog explică (pentru DrGeorge):

Asta e Power of Human Mind? :https://www.youtube.com/watch?v=70qR6iRT4Pw

| DrGeorge a răspuns (pentru Ceiriog):

Da, acela este primul. In celalat al BBC-ului explica ceva mai mult din punct de vedere medical.

| Ceiriog explică (pentru DrGeorge):

Nu gasesc cel de la BBC, al doilea. Daca ma poti ajuta cu un link, as fi foarte recunoscator big grin

| DrGeorge a răspuns (pentru Ceiriog):

Da dar acolo ai doar primul episod. Ti-am dat mesaj unde il poti gasi.

Mult succes cu lucrarea.

| Ceiriog explică (pentru DrGeorge):

Multumesc foarte foarte mult! Nu stiu ce m-as fi facut fara tine, eram intr-o totala pana de idei big grin.