| SporeBox a întrebat:

Vreau sa lucrez la o carte care cred ca o sa iasa destul de bine si daca chiar iese bine as da-o la o editura. Cam cat m-ar costa daca ar avea in jur de 100-200 pagini,fara ilustratii, coperta normala etc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde câte exemplare vrei să scoți. Un număr minim, 10 merg la depozitul legal. Nu este tot una, 100 sau 200 de pagini. Eu zic să o scrii, apoi o prezinți online la o editură și îți spun ei. Eu am reușit un tiraj minim cu 1000 lei, dar asta nu spune nimic despre ceea ce vei păți tu. Scrie întâi.