| RazvanBaranguta a întrebat:

Salut tuturor de pe comunitatea TPU.RO! happyAs dori sa imi recomandati niste romane interesante de citit, deoarece am intrat in vacanta de vara si trebuie sa citesc un roman.Dau funda celui mai bun si palpitant romanwinking

Răspuns Câştigător
| 123Stefy456 a răspuns:

Aici trebuie sa stiu ce preferi. Daca preferi un roman politist, cred ca volumele de Agatha Christie sunt super. Eu am primit de curand "Zece negri mititei", dar nu e singurul volum al ei care m-a impresionat.
Daca esti adept/a romanelor de dragoste: "Enigma Otiliei" sau "Domnisoara Cristina".
Fantasy : "Damnare" si toate volumele care urmeaza...
Comedie: Eu una am fost vrajita de "Peripetiile bravului soldat SVEJK". Radeam efectiv singura.
Ar trebui sa iti dai varsta, ca sa fie ceva potrivit pentru tine. Daca citesti filosofie, romanele lui Paulo Coelho sunt foarte bune.

Daca nu... intra intr-o librarie si alege o carte care te atrage.
Oricum, te felicit pentru dorinta de a citi!

3 răspunsuri:
| MissCarterM a răspuns:

Ion- Liviu Rebreanu.
Un roman interesant desi ai sa il intelegi greu, dar un pic inspaimantator este : "Maestrul si Margareta" de Mihail Bulgakon- literatura rusa.

| NoName05291 a răspuns:

"elevul dima dintr-a saptea", este vorba despre viata de liceu, foarte misto scris

| Ioana_Roxana_2000 a răspuns:

1.Limbajul vorbiri-de Alan Pease, Alan Garner
2.Limbajul trupului-de Allan Pease
3. Tata bogat, tata sarac-de Robert T.Kiyosaki