| Celeana a întrebat:

Vara asta am citit Jocurile foamei si Ocolul pamantului in 80 de zile trebuie sa mai citesc Baltagul si O scrisoare pierduta care ne trebuie la scoala! Ce carti interesante care le-ati citit si v-au placut mi le recomandati sa le citesc? P.S. sunt clasa a 8 a

Răspuns Câştigător
| CoLoRsS a răspuns:

Poti incerca sa citesti "Fortele raului absolut". Este o trilogie chiar buna, mie sincer mi-a placut. "Doamna Bovary", daca esti adepta clasicismului. "Micutele mincinoase", "Orasul cu salcami", "Lorelei", "Adela". Am gasit si un blog interesant, dar nu stiu exact ce gen preferi. Ma poti contacta daca doresti! happy

| Celeana explică (pentru CoLoRsS):

Eu prefer genul cartilor scrise de Jules Vernes, actiune, mister sau fictiune.

| CoLoRsS a răspuns (pentru Celeana):

Www.roxtao.com Poate gasesti ceva ce iti place;)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă Cireşarii, dacă nu ai citit deja. Apoi, Papillon de Henri Charrière, orice carte de Stephen King sau Fiodor Dostoievski. Enigma Otiliei de Călinescu e foarte bună.

| andrw1929 a răspuns:

Baltagul ti-l recomand si o sa iti si trebuieasca intr-a 8-awinking!

| Celeana explică (pentru andrw1929):

Da asta stiu! Am mentionat si in intrebare! Dar alte carti interesante...

| andrw1929 a răspuns:

Pai si eu intru untr-a 8a si am de citit mai multe uite cateva : "Chirita in provincie"
"Castelul fetei in alb"
"Liceenii"
"Danila prepeleac"
"Imparatul mustelor"
"Toate panzele sus"
"Cantecul bradului"
"Cantarea muntilor"
FUNDA?

| Celeana explică (pentru andrw1929):

Multumesc dar mai astept raspunsuri!

| andrw1929 a răspuns (pentru Celeana):

OK cel mai bun raspuns sa castige big grin

| monicutzaMonicutz a răspuns:

O carte super eu am citit-o de 3ori deci e super se numeste Mandrie si prejidecata ...si filmul e super ilpoti incerca dupa ce citesti cartea ca sa-ti faci o idee