Întrebare recomandată | tdkgeorge a întrebat:

Salutare. Doresc cumpar o carte cadou cuiva.
Persoana este pasionata de latura asta - Fantome- vampiri.
Ultima carte care a citit-o a fost "Fantomele ne stiu toate secretele" de Megan Crewe si i-a placut foarte mult, a terminat-o in 2-3 zile.

Oare este cineva care a citit cartea asta si imi poate recomanda una cel putin la fel de buna pe care o pot gasi in librarii? Va rog sa ma ajutati.

Va multumesc anticipat. Cu respect, George.

Răspuns Câştigător
| Iku a răspuns:

Eu am citit-o si pot spune ca este superba.
Uite cateva recomandarea mea, pentru prietenul/prietena ta:
-Evermore de Alison Noel (serie)
Dar sunt unele tot cam asa, dar cam diferitelaughing :
-Vampirii din Morganville de Rachel Caine (serie) [! Atentie: nu este la fel ca ea. dar tot cu o fantoma e laughing thinking, dar fantoma nu este pers. principal ).
Evermore ar fi cea mai buna recomandare.
Bafta!

10 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Academia Vampirilor
Vampirii din morganville
Vampirii sudului
Evermore
Evernight
Casa noptii
Las-o mai moale cu fantomele
Numai bine!happy

| mariacris98 a răspuns:

Cartea nu mi-a plăcut deloc, dar asemănătoare cu ea ar fi "Născută la Miezul Nopții" (C.C. Hunter) sau "Visătoarea" de Claudia Gray (volumul 2 din "Evernight". Și în seria "Academia Vampirilor" (Richelle Mead) apare o fantomă, dar asta prin volumul 3.

| mariacris98 a răspuns (pentru mariacris98):

P.S. Cele 3 serii pe care le-am menționat sunt mult mai bune decât "Fantomele ne știu toate secretele/Las-o mai moale cu fantomele".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampirii din morganville sunt naspa, mai bine i-ai lua Academia vampirilor daca n-a citit-o inca. Sau Casa noptii, dar sunt vreo 11 volume. Interviu cu un vampir i s-ar parea plictisitoare. Eu i-as lua Orasul Oaselor sau Ingerul mecanic.

| supermamici a răspuns:

Gasesti aici o gramada daca cauti dupa titlu si recomandari, si transportul este gratuit (indiferent de valoarea cumparaturii) http://bit.ly/libris-carti

| Kerli a răspuns:

Interviu cu un vampir de Anne Rice

| patriiiii89 a răspuns:

"Nascuta la miezul noptii " este la fel. Nu ii stiu autorul, dar e superba. Eu o am de la Careffour.

| Rockefeller a răspuns:

Vampires Diaries(nu serialul)

| Annyya a răspuns:

Uite 2 recomandari si de la mine:
-Vampirii sin Morganville de Rachel Caine (serie de 12 carti)
-Fortele Raului Absolut de Kelley Armstrong (trilogie)

| Andiiii a răspuns:

CASSANDRA CLARE
Orasul Oaselor (Instrumente Mortale, cartea 1). Am terminat-o intr-o noapte si cartea are vreo 400 si ceva de pagini. E geniala. E cu vanatori de umbre, vampiri, varcolaci si alte creaturi supranaturale.