| gandurisiopinii a întrebat:

Salutare, TPU!

Tocmai ce mi-am publicat prima mea carte, în format e-book, pe Google Play. Îmi puteți da idei despre cum aș putea să o promovez?
Menționez că romanul aparține categoriei Fantasy.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am ciitit paginile care erau eșantion disponibil.
Narațiunea e fluentă, scrii bine, doar atât. Nu a fost nimic ca să mă convingă să cumpăr cartea, sau să mă motiveze să continui lectura dacă aș avea-o în mâna mea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da un link sa aruncam si noi un ochi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai reușit să o publici pe Magazin Play? Am scris și eu un triler și aș vrea să îl public, dar nu știu cum.

| gandurisiopinii explică (pentru anonim_4396):

Găsești toate informațiile de care ai nevoie aici: https://support.google.com/books/partner/checklist/4489282?hl=ro
Apropo, îmi pare foarte rău pentru întârzierea cu care a venit răspunsul, nu am mai intrat de foarte mult timp pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Instagram. Cei mai mulți autori au cont acolo. Poți contacta câteva conturi de bookstagram care să îți citească, cartea și să îi facă o recenzie publică. Mult succes!
P.S.: Și eu am bookstagram

| gandurisiopinii explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru propunere! Cum te numești pe Instagram? Sau poți să-mi dai tu follow și vorbim mai multe acolo. Eu sunt @gandurisiopinii
Apropo, scuze pentru răspunsul întârziat, nu am mai intrat de foarte mult timp pe TPU.