| nevermatch a întrebat:

Scrieti recenzii la cartile pe care le cititi? Unde le tineti?

14 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

După ce termin de citit o carte îmi notez ce lucruri am învățat din ea.

| Crescent a răspuns:

Pe goodreads

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am scris la o singura carte.
N-am tinut-o, am trimis-o cuiva.

| VoidEternal a răspuns:

Obișnuiam, acum câțiva ani când aveam mai mult timp de citit. Le țineam pe FB in secțiunea notes.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, pe un cont de Instagram special creat.

| Dismally a răspuns:

Nu, n-am scris recenzii niciodata, incepusem doar sa le dau note celor citite mai recent. Tu scrii?

| svenhassel13 a răspuns:

Nu ti pierde timpul cu recenzii si prostii de genul... Goodreads sau mai stiu eu ce. Cat timp pierzi cu ele mai citesti o carte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu recenzii, doar o foaie pusa la ultima pagina cu cele mai importante lucruri si unde se gasesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriu recenzii din când în când. E puțin impropriu spus recenzii. În mod normal, îmi iau notițe în Notion, pentru că e ușor să le organizez și, cum nu le citește nimeni, mă lungesc cât vreau, am libertate deplină. Scopul e să interacționez cu cartea (un fel de jurnal de lectură), nu să i-o recomand cuiva. De ceva timp postez câte ceva și pe GoodReads, în limita timpului, dar mai bine mă desfășor pe Notion.

| 19flo79 a răspuns:

Haina pe care o imbrac, tie nu ti se potriveste. Asa e si cu cartile happy
Deci, nu dau recenzii... laughing

| waldeinsamkeit a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt foarte curios cum arată notion-ul tău și în ce alte scopuri îl mai folosești smug

| tonyc7 a răspuns:

Nu. Deoarece recenzia e un lucru in plus (si inutil pentru cei ce nu au formare in asa ceva) si nu atat de important precum lectura in sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru waldeinsamkeit):

laughing Măi, sincer, sunt foarte multe aiureli. Dacă nu aș abera prea mult și ar arăta a notion de om normal, zău de nu ți-aș trimite link.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Am mai scris doar cand aveam nevoie pentru scoala la ora de engleza, in rest nu!