| SelenaTpu a întrebat:

-Pentru cei care țineți jurnal, de ce îl țineți și ce scrieți în el?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este o aplicație pe android cu o lista a ceea ce trebuie sa faci, o fac săptămânal, o recomand, alta aplicație este de strâns economi, cat despre auto reflecție asta o vorbești cu tine însăți.

| Mosotti a răspuns:

Il tin ca sa nu uit ce fac zilnic, cum ma simt, ce tratament iau.
Si asta scriu in el, cand ma scol, cand ma culc, ce tratament iau si dozele, orele, cum ma simt mai scriu.

Si am alt jurnal cu ce mananc zilnic, ora, cantitatea, kcalorii, carbohidrati si sare la mesele alea.
Ca sa stiu cat ma ingras, cat slabesc, sau daca ma mentin, sa am controlul.

| SelenaTpu explică (pentru Mosotti):

Tratament pentru ce?

| Mosotti a răspuns (pentru SelenaTpu):

Trat pentru depresia anxioasa pe care o am.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

Apare și numele lui Ray in jurnalul tău?

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Apare si numele lui Ray, ca uneori scriu "am stat de vb cu X pe Facebook, sau pe whatsapp, apoi la ora cutare m-am dus la TV, etc".

Sau "am mai raspuns la intrebarile lui cutare pe forumul cutare...".
Apari si tu "am stat de vb cu tipa x pe TPU careia...nu ii convenea ca am idei mai trasnite pe aria ssex si relatii".

| Freya1 a răspuns:

Am avut jurnal în trecut, acum mai am doar o agenda unde îmi scriu stările nașpa, sau lucurile pe care nu le pot spune la momentul respectiv cuiva.

Deci în general, secretele.Doar ca nah, e riscant dacă nu ai grija de el.

| Yparisa a răspuns:

Rezum evenimentele sau intamplari zilnice mai importante, trec ganduri intamplatoare pe care le-am avut si mi s-au parut interesante sau idei la care vreau sa reflectez, lucruri pe care nu vreau sa le uit, complimente care mi s-au facut, ce am observat la mine in ultima perioada (bun sau rau), ce am observat la alte persoane, mai rasfoiesc ce am scris in trecut in data X si ma compar cu mine din trecut (e socant uneori cat de multe lucruri s-au schimbat sau cate au ramas la fel, sa vad ce probleme am rezolvat intre timp, ce probleme au mai aparut). Pe scurt, multe.

| VictorGHIO123456 a răspuns:

O amintire sau ce faci tu zilnic