| Andra5001 a întrebat:

Scriu o carte și nu știu ce titlu să-i pun, în general este vorba despre familia de mult pierdută și pe care, personajul principal, o caută. Ce titlu săi pun?

Răspuns Câştigător
| HanszmR a răspuns:

Un titlu care sa simbolizeze cautarea, regasirea etc, sau ceva care sa nu aibe treaba cu cartea, sau ceva care sa aiba sonoritate sa te atraga ceva care nu ai mai auzit ca titlu

1 răspuns:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Un titlu care ar prinde la public și care mie, personal, îmi place ar fi: "În căutarea celor dragi". Are și legătură cu subiectul cărții, deci eu zic că e bun, dar decizia e la latitudinea ta.