| meandme77 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte buna, dar nu vreau ceva gen. Sandra Brown sau prostii din astea.Multam fain!

Răspuns Câştigător
| contαbαndonαt a răspuns:

The 120 Days of Sodom de Marchizul de Sade.

7 răspunsuri:
| Edyzz a răspuns:

20000 de leghe sub mari!happy

| AndreeCdu a răspuns:

Stephen King - Carrie :3

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Contele de Monte Cristo, de Alexandre Dumas-Fils.
Este si film dupa aceasta carte daca nu ma insel.

Apache
| Apache a răspuns:

Shogun

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Momentan citesc cărţi de Puric şi Paler.
Ţi le recomand. happy
Lectură plăcută!
Numai bine!

| bogdan72 a răspuns:

Vanatoarea Regala, D.R. Popescu - e in colectia Jurnalul National, o gasesti cu 5-12 lei, in functie de locul din care o cumperi

Nu garantez ca va fi pe gustul tau, dar poarta un aer complet diferit de majoritatea literaturii occidentale. Cel putin nuvela "Marea Rostie" - e un fel de roman alcatuit din nuvele independente - m-a dat pe spate.

*nota: daca ti-a placut Sade (vad ca ti-a recomandat cineva), poti sa-l citesti pe Sorokin cat doresti. De la "Inimile celor patru", cea mai radicala, la "Viscolul" si alte scrieri aproape "normale".

| meandme77 explică (pentru bogdan72):

Merci fain :*