| iubesteOrezul a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte in care sa fie iubire ( dragoste arzatoare dinaia care te arde pana-n suflet laughing, sex, pasiune, ). Funda cea mai buna. Nu conteaza daca ii din literarura romana sau universala ( desi literatura universala-i mai buna. Funda. Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Euletitia a răspuns:

Buna! poti incerca "maitreyi" de Mircea Eliade, "Lorelei" de Ionel Teodoreanu, "Enigma Otiliei" de George Calinescu, "Elevul Dima dintr-a spatea" de Mihail Drumes, "Qvo vadis" de Henryk Sienckiewicz, "Madame Bovary " de Gustave Flaubert, "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte, "Rebecca" de Daphne du Maurier sau "Sfarsitul unei iubiri" de Graham Greene. lectura placuta orice ai alege!