| Lavymee a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie o carte frumoasa sau mai multe dar din literatura universala. Multumesc! dau funda:p

Răspuns Câştigător
| AdeNoid a răspuns:

O carte care pe mine m-a impresionat a fost "Singur Pe Lume".E superba:XSunt faine de asemenea:Aventurile lui Sherlock Holmes(Sir Arthur Conad Doile), Invierea(Lev Tolstoi), O Calatorie spre centrul pamantului(Jules Verne)

5 răspunsuri:
| GabitaGabii a răspuns:

Dragoste si Matematicasmug

| Mirela14 a răspuns:

Amurg

| Valenttina a răspuns:

Pai ti'as recomanda Harry Potter sunt 7 volume foarte frumoaselove struck sau Singur pe lume, O lume disparuta:X, Amurg 4 volume, La Medeleni, Cei 3 Muschetari, Ocolul pamantului in 80 de zile...vezi tu:* funda?

| Iuli_9028 a răspuns:

20 000 de leghe sub mari de jules verne:X:X:X

| sessori a răspuns:

Labirintul rozelor de Titania Hardie e suspans dar trebuie sa ai rabdare prima parte nu prea are cine stie ce dar dupa nu mai lasi cartea din mana.

Întrebări recente