| BookaholicGirl a întrebat:

Stiti niste carti young adults pe care le-as putea citi? Adica unele si cu putin romance, dar mai multa avetura si actiune. P.S.: Dacă dorește să discute cineva despre anumite carti cu mine..sunt dispusa sa-l accept.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tare as discuta cu cineva despre ''Pride and Prejudice''. Daca ai deschide un subiect legat de cartea asta, sigur as raspunde cu placere.

| BookaholicGirl explică (pentru minrest):

Am citit-o si am si vazut filmul. Cartea este adorabila!

| PureIntentions20029 a răspuns:

Eu am citit Solaris de Stanislaw Lem si mi s-a parut foarte frumos si are un pic din toate tipurile de carti

| BookaholicGirl explică (pentru PureIntentions20029):

Ai citit Legenda de Marie Lu?

| Ilovebooks67 a răspuns:

Dispozitive infernale de Cassandra Clare sau Instrumente mortale(de aceeasi autoare) vei descoperi ca imbina aproximativ toate genurile si sunt superbe

| BookaholicGirl explică (pentru Ilovebooks67):

Am citit toata seria Instrumente Mortale si mi-a placut foarte, foarte mult, in special pentru povestea dramatica de dragoste dintre Clary si Jace...