| onuticuta200312 a întrebat:

Sunt fana harry potter! Am auzit ceva despre Pottermore...Ce inseamna?

2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

E un site creat pentru fanii harry potter ai seriei! site-ul e de ceva timp din 2011 mai exact! in timp site-ul s-a adaptat si la tehnologia asta noua! in fine pe pottermore incepi de regula ca de obicei prin alegerea unei case care vrei! fie la cercetasi gryffindor! fie la viperini slytherin! fie la astropufi hufflepuff! fie la ochi de soim ravenclaw! e si o prima locatie cu care incepi jocul de pe pottermore! e diagon alley! sau aleea diagonalei! dupa aia treci si la celelalte! spor la treaba! succes!

| RoxyRock69 a răspuns:

Pottermore este un site creat de insasi autoare.Acolo poți să îți alegi bageta, să faci poțiuni, să te duelezi, să intri intr-o clasă și să citești și să afli lucruri interesante despre Harry Potter.
Sper ca ti-am fost de ajutor.