| Lavyny26 a întrebat:

Știe cineva ceva cărți de aventură?

8 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Iti recomand romanele clasice de aventuri, care sunt intr-adevar captivante:
''Singur pe lume''-Hector Malot
''Coliba unchiului Tom''-Harriet Beecher-Stowe
"Insula comorii''-Robert Louis Stevenson
''Robinson Crusoe''-Daniel Defoe
"Aventurile lui Tom Swayer'', ''Aventurile lui Huckleberry Finn'', ''Print si cersetor'', ''Un yankeu la curtea regelui Arthur''-Mark Twain
''Pionerii'', "Ultimul mohican'', "Preeria'', "Vanatorul de cerbi'', "Calauza''-James Fenimore Cooper
''Winnetou'', "Old Surehand'', ''Comoara din lacul de argint'', ''Testamentul incasului''-Karl May
Spor la citit si numai bine!

| Lavyny26 explică (pentru Cameliapantiru):

Singur pe lume am citit, mulțumesc chiar m-ai ajutat.

| Gabi1123 a răspuns:

Tunele:volumele 1,2, 3,4, 5
Ciresarii(nu prea stiu daca sunt chiar de aventura, dar mi-au placut)

| Lavyny26 explică (pentru Gabi1123):

Da, sunt de aventură. Mulțumesc mult!

| dusmanul86 a răspuns:

Nasul de Mario Puzzo. Daca ai vazut filmul iti garantez ca o sa iti placa cartea si mai mult

| Lavyny26 explică (pentru dusmanul86):

Nu,nu am văzut filmul, dar am auzit de el.Mulțumesc!