| Elisabeta23 a întrebat:

Trebuie sa-mi fac lectiile si sa invat.Nu le pot face pe amandoua odata.Ce trebuie sa fac prima data sa-mi fac temele sau sa invat?

Răspuns Câştigător
| IssabellaLoLa a răspuns:

Intai trebuie sa-ti faci temele.
si abia apoi sa inveti
pentru ca daca ai invata intai, ai fi prea obosita ca sa mai poti sa faci temele care in mod sigur iti ocupa mai mult timp si te solicita psihic.
deci sfatul meu este ca intai sa-ti faci temelebatting eyelashes
funda?puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu zic la fiecare materie in parte, cum ar fi romana, amtematica, fizica, info, limbi straine, intai s ainve6tisi apoi sa-ti faci temele pentru a sti exact cum sa rezolvi exercitiile si a intelege mai bine ce lucrezi. La final, poti invata la celelalte materii, ca de exemplu geografie, bioogie, istorie, religie, socio-umane etc. Succes!

| AmxMod a răspuns:

Pai daca ai tema la mate si trebuie sa inveti eu as zice ca inveti prima data, ca dupa aia intelegi mai bine exercitile si le sti face

| AmxMod a răspuns:

Pai mai bine inveti ca daca ai tema la mate si ati inveti prima data dupa aia cand ati faci tema sti sa faci exercitiile, deci invta prima data ca dupa intelegi lectia, intelegi exrcitiil si le sti face

| eusebiu99 a răspuns:

Dupa parerea mea eu zic ca ar trebui sa inveti ca sa stii sa-ti faci temele.Asa fac eu de obicei.

| 3ly3 a răspuns:

Mai intai invata lectia ca sa stii sa-ti faci temele. Cand iti vei face temele vei intelege mult mai bine lectia.

| Mysteriousgirl260588 a răspuns:

Daca ai si teme si de invatat la aceeasi materie de exemplu romana... prima oara inveti pentru a putea sa iti faci temele si daca ai de scris de exemplu la matematica si de invatat la biologie, chimie sau mai stiu eu ce, ar fi mai bine sa iti faci temele

| theoanna a răspuns:

Temele mai intai, dureaza mai mult timp

| barbiepapusica a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa invetii intai si apoi sa iti faci temele