| stref a întrebat:

cum pot sa invat lectiile mai usor pentru ca mereu termin seara temele. Funda happy

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Cel mai bine este să te apuci de teme când vii de la școală, iar după, pe la vreo 17-18 să înveți!
Însă cu toții avem un program al nostru, ce nu îl vom schimba pentru că așa zice o altă persoană!
Dar poate te ajută răspunsurile acestea: http://www.tpu.ro/......e-si-usor/

2 răspunsuri:
| yourloveisroxy a răspuns:

Apuca-te de ele de cand vii de la scoala si doreste-ti sa termini cat mai repede. Dar ai grija, uneori graba strica treaba

| marishaa a răspuns:

Uite cum procezez eu de fiecare data:
dupa ce vin de la scoala ma mai odihnesc un fic apoi ---scriu pe o foaie orarul iar paralel cu fiecare obiect scriu tema pentru acasa.---Analizez cit timp aproximativ imi va lua pentru teme si imi pun ca scop sa termin la o anumita ora.---Sterg obiectul de pe foaie pe masura ce fac tema la el. ---Cel mai efectiv este daca faci temele cu calculatorul stins ca sa te asiguri ca nu te vei distrage la altceva.
Sper ca iti va fi de folos!