| Andreea6996 a întrebat:

V-a placut Alchimistul?

Iata un citat profund din carte: "Nimeni nu se sperie de necunoscut, pentru că oricine poate să dobândească orice vrea şi îi face trebuinţă. Ne temem doar să nu pierdem ce avem."

Mereu zicem ca ne e teama de necunoscut, dar de fapt nu de necunoscut ne este teama ci de ce am putea pierde (pati) noi in acea conjunctura.

Spre exemplu, ne e teama de intuneric? Adevarul e ca nu! Teama ne este de ce am putea pati in intuneric!

https://www.facebook.com/dezvoltare/

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Asa e. Un citat cu adevarat bun. NU am citit- o dar vreau, insa nu am timp din cauza facultatii

| Sadic a răspuns:

Nu mi-a plăcut