| DarkIsNotOK a întrebat:

V-a placut romanul Mizerabilii de Victor Hugo? Trebuie citit? Il recomandati? De ce da, de ce nu?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Il recomand in mod special.pana de curand a fost romanul meu preferat. Pivotul in jurul caruia se articuleaza planurile narative este Jean Valjean, al carui destin tragic s-a trasat in momentul in care a fost condamnat la inchisoare.Este impresionant modul in care Victor Hugo abordeaza marile probleme ale secolului sau, cauzele degradarii umane sub apasarea societatii. Mizerabilii este fara indoiala unul dintre cele mai frumoase romane ale tuturor timpurilor

3 răspunsuri:
| Shooter a răspuns:

Daca vrei sa il citesti, il citesti... daca nu, nu.

| Elenuca3567 a răspuns:

Mi-a placut, am citit o parte din el. E bun pentru ca prezinta intr-un mod foarte bun societatea din secolele trecute, moravurile oamenilor, oameni buni, oameni rai, copii oropsiti...persoane bune la suflet care vor sa-i ajute...romanul are de toate, actiune, intriga. Merita, un roman clasic care ajuta la dezvoltarea culturii generale. Numai bine! happy

| DarkIsNotOK explică:

Vroiam sa stiu cum e cartea! Daca ar fi bine sa o citesc