| OfataOricare a întrebat:

Va rog sa-mi dati exemple de carti care ar fi asemanatoare cu : cronicile familiei kane ( Piramida rosie, Tronul de foc ), Cercul secret si Dijiniii lapii fermecate. Daca doriti sa-mi dati si pagini de pe care sa le downloadez.

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

Presupun ca vrei arti fantasy. Poti sa intri pe scrib pentru urmatorele cati: Vrajitor si vrajitoare (3 carti parca, nu mai stiu sigur), Casa Noptii ( sunt 12 dar tu o sa gasesti doar 9 ), Refugiul, Academia Vampirilor (6 carti), Vampirii din Morganville ( sunt 15 parca dar eu am citit doar 8 de pe scrib), Spulbera-ma ( ma indoiesc ca ai sa o gasesti acolo, dar daca mergi pe la vreo librarie sa o cumperi neaparat).
1 -Cand esti o vrajitoare...
2 -...Ramai vesnic o vrajotoare
Seria Harry Potter, trebuie sa o citesti.
Contrar spuselor mie mi-a placut seria Twilight.
Seria Percy Jackson este uimitoare.
1 -Cartea pierduta a vrajitoarelor
2 -Casa noptii
Sunt o serie, nu stiu daca mai are alte continuari.
Eve - cred ca sunt 2 carti

| OfataOricare explică (pentru angelcore):

Casa notii, despre ce este?

| angelcore a răspuns (pentru OfataOricare):

In primul rand, in a doua serie de doua carti, aia cu 1 si 2, a doua este Scoala Noptii, am gresit eu. Casa noptii e cu vamiri, vrajitoare, nu pot sa iti fac un rezumat la 9 carti, dar te asigur ca e frumoasa.