| marius1837 a întrebat:

"Va rugam sa aruncati gunoiul in ghena" sau "Va rugam sa arunca-ti gunoiul in ghena". Dau funda

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba scrii ca nu aruncă nimeni in gheena, o sa til aduca la usă daca vede ca tu ai scris, asta este datoria administratorului sa scrie nu a ta, i ti pui vecinii in cap si atunci sa vezi scandal ce o sa ai cu ei. Lasa i in pace ca nu îi educi tu pe nesimtiti, ei tot pe geam aruncă gunoiul.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este corecta prima propozitie, cu precizarea ca la sfarsitul propozitiei se pune punct.

| darrio2007 a răspuns:

Prima varianta. Oricum daca sunt nesimtiti, nu il arunca in ghena oricat de gramatical ai scrie.

| IceRope a răspuns:

"Vă rugă-m să aruncaț gunoi-ul î-n ghen-ă".