| veroo a întrebat:

viata poate fi inteleasa numai privind inapoi dar trebuie traita privind inainte....parerea voastra la acest citat

2 răspunsuri:
| IssabellaLoLa a răspuns:

Vrea sa spuna ca trebuie sa invatam din greselile trecutului, sa ni le asumam [pe ele greselile] si sa mergem inainte fara a ne gandi la' ce-ar fi fost daca 'ci la "asa a fost sa fie" si "hai sa vedem cum va fi ".
cu alte cuvinte " ce-a fost a fost, viata merge inainte

| SmartLie a răspuns:

Parerea mea este ca nu putem intelege viata pentru ca numai uitandu-ne inapoi o putem intelege, dar nu ne putem uita inapoi si sa vedem greselile, dar trebuie sa avem grija de viitorul nostru happy.