| LeiAdrian a întrebat:

Care este parerea voastra despre acest citat : "Cei care se iubesc au drept de viata si de moarte unul asupra celuilalt"? (Camil Petrescu)

Răspuns Câştigător
| onetwothree a răspuns:

In opinia mea, acest lucru nu este adevarat. Chiar daca doua persoana au sentimente puternice, unul fata de celalalt, nu au dreptul de a decide pentru celalalt. Iubirea este un sentiment care semnifica devotament, dar asta nu inseamna ca atunci cand unul din parteneri greseste, celalalt va avea dreptul sa se razbune. Iubirea inseamna iertare, indiferent de circumstante.