| veroo a întrebat:

As vrea comentariile voastre la citatul: Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi dar trebuie traita privind inainte

3 răspunsuri:
| geoka23 a răspuns:

Acest concept filozofic spune ori ce ai facut dai inainte altfel trecutul iti afecteaza viitorul.

| Flaviucu a răspuns:

Intelegi din greselile pe care le-ai facut in trecut iar pe viitor nu le repeti si mergi inainte.

| MrSoapte a răspuns:

Pai, din punctul meu de vedere, este cam asa: privind inapoi, poti intelege ce-ai facut, ce-ai realizat, ce drum ai parcurs deci, cu alte cuvinte, intelegi viata...in urma lucrurilor pe care le-ai facut, in urma intamplarilor pe care le-ai trait! Mai departe..."trebuie traita privind inainte"! pai, cu totii ne indreptam spre viitor! Viitorul conteaza enorm pentru ca, trecutul, e ingropat si n-ai cum sa-l schimbi, prezentul e prea scurt deci, conteaza cum ne facem viitorul!