| MEIALI a întrebat:

Vrea cineva sa cumpere o carte? Inca o scriu, si pot sa va trimit un fragment intr-un mesaj ca sa vedeti daca va place.Pretul nu e stabilit pentru ca nu am facut coperta. Discutam mai multe, si va rog fara vorbe urate. -Anemona, unde mi-ai pus ursuletul? Cine ar intreba asa ceva? Desigur, acum va ganditi ca aceea persoana are intre 5-6 ani, dar, de fapt are 11.Rebeca este prietena mea, si ceea ce eu numesc:o persoana nedezvoltata mintal.Am intrebat-o de ce crede ca macar as vrea sa stau langa aceea jucarie, insa domnisoara tafnoasa s-a uitat la mine si mi-a raspuns: - De unde stiu eu ce-ti trece tie prin cap? Ma simteam jignita.Chiar daca Rebeca este cu un an mai mica decat mine, se comporta de parca le stie pe toate.In plus, cine tine de buna voie la 11 ani in casa un ursulet urat mirositor are probleme serioase, dupa mine.Insa nu am spus nimic si am aceeptat sa caut ursul.Nu credeam ca aveam sanse as il mai gasim vreodata, pentru ca mama Rebecai aduna o gramada de lucruri nefolositoare, si le punea unde gasea.Pana la urma Rebeca a gasit un dulap vechi care ei i se parea interesant.Nu stiam de ce credea ea ca ursul ar putea fi acolo, insa uneori e mai bine sa taci si sa vezi cum planul Rebecai se naruie.Intr-un final Rebeca a reusit sa deschida dulapul, insa in el se afla orice in afara de urs, pana si o avalansa de obiecte care a cazut pe noi.Eu am fost rapida, si am sarit din calea ei, insa Rebeca nu a avut acelasi noroc.Am incercat sa o ajut, insa era greu cand sarea ca un cangur nebun si tipa intruna.O sa mai modific ceva, apoi o sa scap de greselile ortografice.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Chestia cu 1100 de roni nu e adevărată.
La acest preț, la o editură obișnuită, ți se pot tipări cam 60 - 70 de exemplare format A5.

| MitroKta a răspuns:

Incearca la editura, ai mai multe sanse. Daca reusesti sa il impresionezi pe editor, poate faci o afacere buna.

| MEIALI explică (pentru MitroKta):

Da, dar editurile fura bani.

| MitroKta a răspuns (pentru MEIALI):

Nu fura. Trebuie tu sa le dai lor bani ca sa iti publice cartea. Apoi ei stabilesc un procent pe care ti-l dau tie din vanzari. Daca se vinde bine, la a doua carte nu mai platesti nimic. Cel mai mic pret la editura este 1100 ron pentru carte alb-negru(coperta poate fi si colorata) iar color~6000 ron