| ann19 a întrebat:

Vreau si eu niste romane de dragoste mai pentru adolescente big grin

Răspuns Câştigător
| xDr0gs a răspuns:

Uite aici niste siteuri unde gasesti.http://www.cartidiverse.ro/......i-dragoste

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LegionarulRoman a răspuns:

Villete,Shirley,Jane Eyre -Charlote Bronte
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
Necunoscuta de la Wildfell Hall -Anne Bronte
Lorelai-I. Teodoreanu
Adela-G. Ibraileanu
Maitrey-Mircea Eliade
Ultima noapte de dragosta, prima noapte de razboi-Camil Petrescu
Enigma Otiliei-G.Calinescu
Panza de paianjen, iubiri paralele, Mironei-C.Serghi
Anna Karenia-L.Tlstoi
Quo Vadis-Senkiewick
Sfarsit de capitol, Domeniul-J.Galswothy
Rosu si Negru, Manastirea din Parma-Stendhal
Doamna Bovary-G. Flaubert
Orasul cu salcami.Accidentul-M.Sebastian
Rebeca,Verisoara mea Rachel, Golful francezului-Dahpne du Maurier

etc, etc

Citeste carti clasice, consacrate, valoroase!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Iti recomand romanele lui Mihail Drumes, chiar sunt niste romane de dragoste care nu au cum sa nu-ti placa la varsta adolescentei: "Invitatia la vals", "Scrisoare de dragoste", "Elevul Dima dintr-a saptea". De asemena, iti recomnad sa citesti "Panza de paianjen"-Cella Serghi, "lorelei"- Ionel Teodoreanu, "maitreyi"- Mircea Eliade,, "La rascruce de vanturi"- Emily Brionte, "Jane Eyre"- Charlotte Bronte, "Necunoscuta de la Wildfell Hall"- Anne Bronte sau "rebecca"- Daphne du Maurier. Lectura placuta orice ai alege!

| SkaterGirl112 a răspuns:

Twilight happy.

| ann19 explică:

VoltZ,,Nimic decît plăcere" de Nora Roberts o pot gasi si la librari? big grin sau doar pe net?

| miki_6623 a răspuns:

Sandra Brown, citeste cartile facute de ea happy