| Billixika a întrebat:

Hey :*!
Vreau si eu statusuri despre pustoaice. adolescente... NU de dragoste sau altceva happy

Cel mai bun raspuns primeste funda happy!

3 răspunsuri:
| AnKa76 a răspuns:

"nasterea este inceputul mortii";"Adolescenţa nu este doar o perioadă importantă a vieţii, ci şi singura perioadă când putem vorbi despre viaţă în sensul complet al cuvântului.";"copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile"
Daca soarta ne va face
Pe unii mari, pe altii mici
Sa nu uitam copilaria
Ce ne leaga ca amici!
Copilaria, invat-o sa pretuiesti cat mai ai timp, ca maine te vei trezii plin de greutati in maini. oh go on

Copilaria este un dar frumos care doar o data in viata il traiesti.

De ce nu ai pretuit COPILARIA? Este cel mai frumos moment din viata. Acum regreti ca nu ti-ai pretuit-o...

C-O-P-I-L-A-R-I-A. Aceste litere formeaza " Copilarie ".

Salveaza-ti copilaria, chiar si la 14 ani, nu te purta foarte matur, traieste clipa!

Amintiri din copilarie... de I.Creanga, mi-a deschis sufletul si m-a facut sa regret ca nu am petuit copilaria inca de la inceput.

Doamne, de mi-ai dat copilaria inapoi, asi fi cel mai fericit om!

Adevarul e ca noi oamnenii regretam dupa prietenie dupa ce-eu pierdem oh go on.

Da, viata e scurta, copilaria e si mai scurta. sigh.

Pretuieste primele clipe din viata happy.

Noi, copii, dorim sa fim adulti, iar adultii doresc sa devina din nou copii. De ce nu pretuim copilaria cat mai avem timp? DE CE?!
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Papushika99 a răspuns:

Uite aici http://statusuri.sms-mesaje.net/category/statusuri-adolescenti sper ca te-am ajutat... funda? :x:x

| Begin101010 a răspuns:

***Uita-te atent, dar nu insistent, priveste, dar nu atinge, te pot respinge, admira, si evident-ia-ti gindul.
***Eu traiesc, tu stai.Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti, si n-ai.
***Cine ma iubeste e ok, cine ma barfeste ma voi pisa pe ei.
***Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.
***Mai e putin, mai e un pic. Pana la marele nimic. Mai e o clipa sau un ceas. Din tot ce-a fost si-a mai ramas.
***Suficient de matura ca sa stiu ce vrei. Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."
***Nu E nevoie Sa Ma placa toata Lumea.La fel Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe toti!
***Daca eu sunt subiect de barfa … Atunci tu estio tarfa! Tu impotriva mea … Eu mereu deasuprata!"?:-
***Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta…. Zambeste celor care te iubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…
***Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut, si daca nu a fost asa. a fost pentru.ca n’am vrut!