| Dipsy a întrebat:

Cele mai frumoase carti pe care le-ati citit ( cat de cat romantice) care sunt?

Răspuns Câştigător
| anamaria_3030 a răspuns:

Salut! Sunt foarte multe carti frumoase, e pacat ca acum toata lumea citeste despre vampiri.Eu iti recomand : Emily Bronte - La rascruce de vanturi, Charlotte Bronte - Jane Eyre, Jane Austen - Mandrie si prejudecata, Cella Serghi - Panza de paianjen, Garcia Marquez - Dragoste in vremea holerei, Tolstoi - Ana Karenina, Eliade - Nunta-n cer, Gustave Flaubert - Doamna Bovary, Arthur Golden - Memoriile unei gheise, John Fowles - Magicianul;

2 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Citesc o carte care se intituleaza Pacatul dragostei de Gaston
Leroux.Insa ma chinui de ceva timp la ea.

| Shadowcat a răspuns:

Seria Amurg [contine 4 volume: Amurg, Luna Noua, Eclipse si Zori de Zi] - super romantica! un vampir se indragosteste de o muritoare! love struck
Jurnalele Vampirilor - [la fel are mai multe volume! - mega romantica! aia doi frati vampiri se indragostesc de o muritoare. happy