| simona3272 a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste carti frumoase, bune din literatura clasica..Recent am citit Jane Eyre si mi-a placut mult..As vrea o carte care sa descrie/aprofundeze o drama interioara.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Citeste "Pe aripile vantului" de Margaret Mitchell(una din cartile mele preferate, nu m-am putut opri din citit) si "Crima si pedeapsa" de Dostoevski

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place jane eyre, citesc doamna bovary acum
ar mai fi jurnalul lui gombrowicz, extinctie de bernhard, as i lay dying de faulkner, un om care doarme de perec

| CartideCitit a răspuns:

Iti recomand "Portretul lui Dorian Gray", recenzia o poti citi aici:
http://www.cartidecitit.ro/......e-recenzie

Lectura placuta!

| Sase a răspuns:

Orice de Dostoevski, Tolstoi, Gogol, Cehov sau "Mizerabilii" de Hugo. Sincer sa-ti spun, orice carte clasica ai citi, e destul de greu sa n-o gasesti interesanta.
http://chestiilivresti.blogspot.ro/......ntr-o.html
Alege de-aici!

| zuzyduzy123 a răspuns:

Contele de monte-cristo
are 4 volume