| bantik04 a întrebat:

Ziceti va rog niste carti interesante... Fantastice,politiste, care sa te tie in suspans.Va rog, DAU funda)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand toate romanele Rodicai Ojog-Brasoveanu, sunt foarte bune si le poti citi chiar pe inernet, aici: http://rodica.ojog-brasoveanu.com/

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Colt Alb de Jack London, la inceput o sa fie mai plictisitor dar sa vezi cand se naste Colt Alb te tine in suspans

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste carti de Aghata Christie, sunt foarte bune. kdenisa a mentionat cateva.

| YangMin a răspuns:

O sa iti dau o listuta cu cartile mele de suflet. Fantezie, politiste, thrillere... etc Magicianul Oaselor
-> Cartea neagra a secretelor
-> Padurea umbrelor
-> Endymion Spring
-> Hobbitul
-> Portalul spre taramul MirrorScape
-> Cartea pierduta a vrajitoarelor
-> Hunger Games [ Jocurile Foamei ]
-> Cronicile din Narnia
-> Vampirii din Marganville
-> Tatuajul negru
-> Vraja fatala

Spor la citit!

| kdenisa a răspuns:

10 negri mititei, crima din orient express, o crima anuntata, moarte pe nil, misterul trenului albastru, oaspetele neasteptat.

| AnnMirele a răspuns:

"Cadavrul din bibliotecă"-Aghata Christie
"Omul invizibil"-Herbert George Walls
"Capul profesorului Dowell"-Alexander Beleaev
"Călăreţul fără cap"-Mayne Reid
"Fantoma de la operă"-Gaston Leroux
"Misterul camerei galbene"-Gaston Leroux
"Pe aripile vântului"-Margaret Mittchel
"Jane Eyer"-Chalrlotte Bronte
"Corsarul Negru/Regina Caraibelor"-Emilio Salgari
"Testamentul Incaşului"-Karl May
"Omul anfibie"-Alexander Beleaev
"Sherlock Holmes"-Sir Arthur Conan Doyle
"O lume dispărută"-Sir Arthur Conan Doyle

| dedead a răspuns:

Buna,eu iti recomand cartea Martorul de Josh McDowell.Este cartea mea favorita si nu am putut sa o las din mana pana nu am terminat-o.Aceasta carte iti va demonstra ca romanele politiste, ce au autori straini sunt mult mai bune decat cele cu autori romani, care dupa parerea mea sunt banale si plictisitoare. Sper sa o gasesti in librarii. Spor la citit!