| Lost0in0your0memories a întrebat:

Hey... Imi recomandati si mie niste carti interesante, politiste, sf, romantice, orice! >funda:!

14 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Citeste cartile lui Tom Clancy; Chiril Tricolici; Timothy Zahn; Tarun Tejpal sau ale lui Salome Jacques.
Spor.

| costi a răspuns:

"Scotidusii liberi", de Terry Pratchett, e plina de imaginatie si scrisa cu foarte multa inteligenta. nu-i genu de basm cliseic intins pe nu stiu cate pagini, e o poveste cu o fetita desteapta foc prinsa intr-o poveste despre magie si evolutie. o sa vezi, e altfel decat ce ai citit pana acum, e cumva in stilul lui roald dahl, cu 'uriasul bun si prietenos'. la fel, "uriasul bun si prietenos" este o carte foarte foarte faina

| anad a răspuns:

Citeste cartile politiste ale Rodicai Ojog Brasoveanu, din cele romantice Mandrie si prejudecata-Jane Austen. Poti citi online la http://carti.itarea.org/....../index.php sau http://cartielectronice.blogspot.com/......ecata.html

| ATHOS a răspuns:

Lev Tolstoi-Anna Karenina; Margaret Mitcell-Pe aripile vantului
Sun doua capodopere ale literaturii universale!
Lectura placuta. Cand le termini iti recomand altele.

| vladsm a răspuns:

Citeste de robin cook.sunt romane medicale in acelasi timp cele mai bune carti pe care le-am citit vreodat[si am citit cate ceva]

| Sunshinee a răspuns:

Crima si pedeapsa-Dostoievski, Captiva-Julie Gregory, Ma numesc rosu-Orhan Pamuk, Mandrie si prejudecata-Jane Austen, Colectionarul-John Fowles. Daca mai vrei, da-mi un mesaj. Bafta! (:

| raluca250 a răspuns:

Contesa de segur-fetitele cuminti, Necazurile sofiei, In vacanta (astea sunt cu aceleasi personaje)... in general imi place foarte mult aceasta autoareee:X (am citit 8 carti vara aceasta toate scrise de ea:X)
si mai ales acele cartihappy (tin minte ca ...cand eram micaaimi citea mama povestile din acele carti in fiecare searaahee hee laughing)

| Denisa444 a răspuns:

Toate scrise de Dostoievsky!

| Acvila a răspuns:

Femei, Dulce ca mierea e glontul patriei, Krucifix, Drumul spre inalta societate, Mos Goriot(ultimele au fost la colectia Carte de Buzunar la Adevarul parca)

| rosedanielle a răspuns:

Quo Vadis. Este o carte nemuritoare, superba din care ai de invatat multe. Pe mine m-a impresionat.

| Andreea1119 a răspuns:

"De ce iubim femeile" - Mircea Cartarescu, o gasesti si in format audio :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faust

| anythingforyou a răspuns:

Vezi-ti de treaba tuuu! lasa-te de citit laughing

| cicidan a răspuns:

Amintiri din copilarie