| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să fac un video, cine se pricepe și este drăguț să-mi facă un "intro" ( sunet și imagine cu efect scris )? Fundă mare și voturi kiss

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu stiu daca o sa-si piarda cineva timpul ca sa-ti faca un video, dar pot sa fiu eu "dragut" si sa-ti dau cateva indicatii. In general cel mai folosit program pentru editat videoclipuri este Sony vegas (aici gasesti tutoriale: http://www.youtube.com/user/PhotoshopTutsRO/videos?sort=dd&view=0&page=1 cauta in adancul canalului acesta si vei gasi cateva tutoriale in romana), dar eu mai folosesc si After Effects de cand am inceput sa imporovizez niste animatii si cred ca ai putea sa faci un intr-o. (tutoriale aici: http://creativemonkeyz.com/category/tutoriale/aftereffects/ ) Pe astea 2 le folosesc cel mai des, dar presupun ca sunt mai multe. Poti sa cauti in intrebarile mai vechi de la TPU despre videoclipuri, pana acum vazusem destul de multe intrebri de genu, dar poti sa le cauti si singura daca nu te descurci cu ce ti-am dat.
Bafta

| Mangustă a răspuns:

Daca te descurci cu restul de ce nu poti sa-ti faci singura si un intr-o? In ce ti-am dat sunt cel putin 3 tutoriale pentru asa ceva.

| Mangustă a răspuns:

Da! Si intre timp poti sa-mi faci si tu genericul promis unei colege, portretul pentru profa de muzica, referatu la istorie si tema la mate, ok?