| ionutrock a întrebat:

Acum citeva zile le-am spus parintilpr mei ca mia dpri sa merrg la un concert de muzica rock, ei au zis ca o sa discutam. Astazi le-am zis ca la ora 7 merg., si incep sa imi tina teorie ca acolo se consuma droguri si chesti din astea. Dar daca l-as fi spus ca vreau sa merg la un concert de manele m-ar fi lasat. Ei cred ca daca ascult rock sau ca ma imbrac stil rock ei cred ca sunt drogat. Ce ar trebui sa le spun... Funda

Răspuns Câştigător
| simiy a răspuns:

Trebuie sa le spui ca nu ai tu nimic de a face cu drogurile, alcoolul si alte lucruri de genul, tie iti place doar muzica si stilul vestimentar, spune-le ca la un concert de manele de exemplu e mai rau ca merg toti tiganii si puscariasii care si beau si se cearta mereu

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Simplu, strângi bani, te duci la concert și nu le spui.
În rest omul încuiat la minte de atâția ani nu mai ai cum să-l descui.

| IMC90 a răspuns:

Exact ce ne-ai zis si noua. Nu uita sa mentionezi ca te-ar fi lasat la un concert de manele laughing

In incheiere le spui ca e pb ta ce muzica asculti, atat vreme cat tu nu practici nimic rau.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sa ii faci sa inteleaga ca rockerii nu sunt drogati sau altceva.ok unii dintre ei sunt betivi dar shht nu spune nimanui.cel mai simplu le spui ca te'ai razgandit ca e ziua unui prieten de al tau si te duci.cand parintii nu inteleg ce li se spune cel mai bine o lasi balta sau minti si pleci.sincer la mine tine de fiecare data. daca ai peste 18 ani ooooo nici sa nu te gandesti sa mai ceri voie, te vor considera copil si te vor trata ca atare...

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ca te pisi pe manelele lor si daca nu te lasa la concert iti chemi tovarasii rockeri drogati sa ii bata! laughing Si le ceri si bani mai multi de buzunar! laughing

| Luannah a răspuns:

Pai spune-le tot ce ai scris aici si ca tu nu consumi droguri.Auzi? Sigur nu consumi droguri?thinking Ca eu sunt rockerita si cam consumrolling on the floorDar nu are legatura cu muzica, consider euhappyEste vorba de perpectiva fiecarei persoane si cum vede ea viata si daca merita sa dai banii pe asemenea"chestii", dar zi-le la ai tai sa le intre bine in cap ca tu tot te duci si mai bine ar fi de acordwinking